Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka wakacje nad morzem z dziećmi

Czas dla rodziny czyli wakacje nad morzem z dziećmi

Data publikacji 25 stycznia 2022

Wakacje to znakomity sposób na spędzenie czasu z dziećmi nie tylko w warunkach domowych, ale również na wyjeździe. Dlatego też, zorganizowanie rodzinnego wyjazdu nad polskie morze będzie czymś więcej niż tylko wypoczynkiem – może stać się okazją do zacieśnienia więzi pomiędzy pokoleniami a przede wszystkim, wspólną, świetną zabawą.

Gry i zabawy z dziećmi podczas podróży

W zależności od środka transportu najtrudniejszą częścią wspólnego wyjazdu może być podróż – jeżeli mieszkamy blisko morza, gdzie dojazd zabierze nam do kilku godzin, zorganizowanie małym dzieciom czasu w pojeździe nie nastręczy większych trudności. W tym czasie doskonale sprawdzą się gry na spostrzegawczość, na przykład: liczenie przejeżdżających obok czerwonych samochodów, śpiewanie znanych rodzinnych piosenek, wymyślanie różnych rymowanek do mijających nazw miejscowości czy odnajdowanie na mapie drogowej aktualnej pozycji. Są to zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Wakacje nad morzem z dziećmi

Pobyt nad morzem wiąże się głównie z plażowaniem, kąpielami w morzu, budowaniem zamków z piasku i długimi spacerami – po kilku dniach, te atrakcje w końcu spowszednieją nawet najbardziej pozytywnie nastawionym do leniwego wypoczynku dzieciom, dlatego, wymyślenie nowych zabaw, które uprzyjemnią dzieciom wypoczynek nad morzem, jest priorytetem dla każdego rodzica.

Oto kilka propozycji zabaw i wspólnego spędzania czasu:

1. Kto znajdzie największą muszlę? – ta zabawa to forma aktywnego wypoczynku zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci – poszukiwanie najładniejszych okazów będzie jednocześnie okazją do długich spacerów.
2. „Budujemy zamki z piasku” – konkurs na najładniejszy i najtrwalszy zamek z piasku nauczy dzieci sztuki rywalizacji i postrzegania przestrzennego.
3. Gry ruchowe typu „ringo”, siatkówka plażowa, piłka nożna plażowa czy badminton na piasku to stałe pozycje podczas wakacji nad morzem, które uprzyjemnią czas i dzieciom i rodzicom, pozwolą się zdrowo zmęczyć oraz doskonale bawić.
4. Zwiedzanie okolicy.
Pobyt nad morzem to nie tylko kąpiele morskie i słoneczne, to również zwiedzanie zabytków, historycznych miejsc lub muzeów na wolnym powietrzu. Postarajmy się, by nasze dzieci oprócz zabawy w piasku rozszerzyły swoją wiedzę o ciekawe fakty, dotyczące miejscowości, w której aktualnie przebywają. Tymi informacjami po przyjeździe z wakacji, będą mogły podzielić się z kolegami ze szkoły czy przedszkola.
5. jazda na gokartach, puszczanie latawców oraz zabawa na „dmuchańcach” są również idealną rozrywką rodzinną, gwarantującą dobrą zabawę. Podczas tych atrakcji, porcja lodów czy pyszne gofry będą dodatkowym bonusem i dla dzieci i dla rodziców.

Te propozycje to tylko niektóre atrakcje, które niewątpliwie uprzyjemnią już i tak miły czas wakacyjny.

Redakcja pilotwycieczek.info.pl

Nasz dynamiczny zespół tworzą pasjonaci podróży, którzy nieustannie poszukują najnowszych trendów i atrakcji w dziedzinie turystyki, wakacji, sportu oraz stylu życia. Nasze artykuły są pełne inspirujących relacji z wycieczek, praktycznych porad dotyczących organizacji wyjazdów oraz ciekawych pomysłów na aktywny i zdrowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wakacje z psem