Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle parking podziemny

Podziemne parkingi w Poznaniu – dlaczego warto z nich korzystać?

Data publikacji 28 lipca 2022

Z roku na rok zwiększa się liczba samochodów, co dla dużych miast jak Poznań staje się wielkim wyzwaniem. Nie chodzi jedynie o same trasy, ale również o miejsca parkingowe. Czy budowanie parkingów podziemnych jest korzystnym rozwiązaniem?

Parkingi podziemne – jakie mają zalety?

W mieście każdy skrawek wolnej przestrzeni jest cenny, o czym pewnie zdążył się już przekonać chyba każdy kierowca. Szczególnie mocno zatłoczone są centra miast, a ten problem dotyka także Poznań. Parking nie musi jednak koniecznie znajdować się tuż przy jezdni. Podziemnych parkingów buduje się coraz więcej, a zwłaszcza w centrum miasta rośnie zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania – nie zajmują one cennej przestrzeni, a kierowcy nie muszą krążyć po kolejnych ulicach w poszukiwaniu wolnego miejsca. Parkingi ulokowane pod nawierzchnią drogi bardzo pomagają rozładować korki i zapewniają nawet więcej miejsc postojowych niż gdyby zostały wybudowane na górze. Obecnie takie konstrukcje można stawiać nawet na trudnych terenach oraz w dzielnicach o bardzo dużym natężeniu ruchu.

Jak wybrać odpowiedni parking podziemny w Poznaniu?

Jeśli kierowca szuka miejsca na swój samochód blisko centrum miasta, zazwyczaj będzie to parking płatny. Poznań ma coraz lepiej dostosowaną pod tym względem ofertę, bo dzięki parkingom podziemnym zwiększa się liczba miejsc postojowych dla kierowców. Ceny zależą od konkretnej lokalizacji oraz długości postoju. Warto wybierać takie parkingi, do których łatwo da się dojechać, a przy wyjeździe nie powinno być trudności z ponownym włączeniem się do ruchu. Parking podziemny obsługiwany przez Grupę Interparking znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji, pod Placem Wolności, skąd łatwo się dostać w dowolne miejsce na mapie Poznania. Miejsce postojowe na podziemnym parkingu można wygodnie zarezerwować online, korzystając z krótkiego formularza na stronie internetowej. W rezerwacji należy podać godzinę rozpoczęcia i zakończenia parkowania, na dłuższy postój opłaca się wykupić pakiet. Parking udostępnia kilka miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Redakcja pilotwycieczek.info.pl

Nasz dynamiczny zespół tworzą pasjonaci podróży, którzy nieustannie poszukują najnowszych trendów i atrakcji w dziedzinie turystyki, wakacji, sportu oraz stylu życia. Nasze artykuły są pełne inspirujących relacji z wycieczek, praktycznych porad dotyczących organizacji wyjazdów oraz ciekawych pomysłów na aktywny i zdrowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Parkowanie w centrum Wrocławia