Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle atrakcje turystyczne w polsce

Atrakcje turystyczne w Polsce, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie

Data publikacji 1 lipca 2022


Popularyzacja tanich linii lotniczych sprawiła, że coraz więcej osób, nawet na krótki urlop wybiera zagraniczne destynacje. Jeżeli jednak ktoś z różnych względów nie może pozwolić sobie na wyjazd z kraju, z pewnością nad Wisłą także bez trudu znajdzie całą masę miejsc wartych odwiedzenia.

Atrakcje turystyczne w Polsce

Stare porzekadło mówi „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Słowa te można z powodzeniem odnieść do rodzimej turystyki, którą często niestety traktujemy po macoszemu, a przecież tereny naszego kraju wręcz obfitują w niezwykłe miejsca. Na samej tylko Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO obecnie znajduje się 17 obiektów z naszego kraju, natomiast na interaktywnej mapie polskich atrakcji turystycznych znajdziemy ponad 20 tysięcy punktów. Od podnóża Tatr aż po bałtyckie plaże rozciąga się malowniczy krajobraz, a pośród gęstych lasów i krystalicznie czystych jezior, na zwiedzających czekają zamki, pałace, muzea, skanseny, starówki i wiele innych. Zależnie od upodobań, w Polsce z powodzeniem można wypoczywać na rajskich plażach, podziwiać miejską architekturę, zgłębiać historię w miejscach pamięci narodowej, albo doskonale bawić się na różnego rodzaju festiwalach.

Karaiby, czy Sahara?

Niektóre atrakcje turystyczne w Polsce wręcz łudząco przypominają miejsca znane z katalogów biur podróży. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że maksymalnie kilka godzin spędzonych w samochodzie dzieli ich od rajskich widoków, czy istnych pereł architektury. 70 kilometrów od Łodzi, w Osadniku Gajówce znajduje się lazurowe jezioro powstałe w wyrobisku dawnej kopalni węgla brunatnego, a Pustynia Błędowska bywa nazywana naszą rodzimą Saharą. Poza tym o Szczecinie zwykło się mawiać, że jest „Paryżem Północy”, Sandomierz określa się mianem „Małego Rzymu”, a Białystok „Wersalem Podlasia”. Miłośnicy krajów śródziemnomorskich chcąc odpocząć na dzikiej plaży nie muszą natomiast latać do Portugalii, bo w Dąbkach znajdą jej polski odpowiednik. Nad Wisłą mamy także własną Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich, pola lawendy w Nowym Kawkowie, a nawet piramidę w Rapie.

Niewiele krajów na świecie może pochwalić się taką ilością i różnorodnością atrakcji turystycznych jak Polska. Wszakże nad Wisłą znajdziemy w zasadzie wszystko, czego potrzeba, by spędzić udany urlop. Dla turystów nasz kraj jest idealną fuzją przyrody, architektury, historii i rozrywki. Dodatkowo do podróży nadwiślańskimi szlakami zachęca rozwinięty sektor hotelarski. Zatem nie pozostaje nic, jak tylko pakować plecak i ruszać w nieznane.

Redakcja pilotwycieczek.info.pl

Nasz dynamiczny zespół tworzą pasjonaci podróży, którzy nieustannie poszukują najnowszych trendów i atrakcji w dziedzinie turystyki, wakacji, sportu oraz stylu życia. Nasze artykuły są pełne inspirujących relacji z wycieczek, praktycznych porad dotyczących organizacji wyjazdów oraz ciekawych pomysłów na aktywny i zdrowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Parkowanie w centrum Wrocławia