Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle spa co to jest

Spa co to jest i czy można je mieć w domu

Data publikacji 25 stycznia 2022


Spa to wspaniałe miejsce regeneracji całego ciała oraz umysłu w otoczeniu ciepłych kąpielisk. Nazwa pochodzi od miasta w Belgii, Spa. Są tam naturalne termy, z których utworzono kompleks odnowy biologicznej. Nazwa została przeniesiona do salonów piękności i uzdrowisk.

Domowe spa co to jest i jak go urządzić?

Abyśmy mogli mieć namiastkę spa w domu, wystarczy nam łazienka z wanną. Nalewamy do wanny ciepłą wodę, dodajemy wonnych relaksujących olejków i zanurzamy się w niej po samą szyję.

Dobrze, gdy mamy wannę z hydromasażem. Wówczas możemy się czuć jak w prawdziwym spa z jacuzzi. Powietrzne bąbelki rozbiją nam spięte mięśnie, pobudzą krążenie i wymasują ciało. Skóra po takim biczowaniu będzie jędrniejsza i młodsza.

Gdy mamy możliwość posłuchania w tym czasie milej odprężającej muzyki, będzie nam jeszcze milej. Leżymy sobie wygodnie w wodzie i myślimy wyłącznie o samych przyjemnych rzeczach. Po wyjściu z wody smarujemy skórę olejkiem migdałowym lub balsamem.

Czego oczekiwać od spa w salonie odnowy biologicznej?

Spa w salonie odnowy biologicznej to szereg zabiegów nie tylko przy pomocy termicznych wanien i basenów. To także masaże skóry wykonywane przez wyspecjalizowanych masażystów. W oddzielnych gabinetach.

Masaż skóry wykonany ciepłymi palcami masażysty uwolni nasze ciało z toksyn. Poprawi nam krążenie, wyeliminuje stres. Przydatny jest również, gdy zmagamy się z depresją.

W zależności od rodzaju masażu może on pobudzać lub uspokajać układ nerwowy. Możemy sobie zażyczyć masaż na całe ciało lub tylko na poszczególne jego partie (np. masaż twarzy).

Sauna i jej rodzaje w gabinetach spa

Salony spa ofiarują też korzystanie z sauny. Z biegiem lat powstało wiele ich rodzajów. Zostały zaczerpnięte z różnych stron świata. Mogą to być sauny suche (fińskie), mokre, parowe i na promienie podczerwieni.

W tych rodzajach saun rozróżnimy jeszcze inny podział, a mianowicie będą to sauny solne, kamienne, z biczami z witek (ruska bania), aromatyczne (ziołowe) oraz wykorzystujące barwne oświetlenie do koloroterapii.

Spa – manikiur i pedikiur oraz makijaż

Salony spa mogą także oferować usługi związane ze stylizacją paznokci oraz wykonywaniem makijażu. Oprócz tego może w takim miejscu znajdować się również salon fryzjerski.

Dzięki temu możemy spędzić w tym uzdrawiającym miejscu wiele miłych godzin. Warto więc wybrać się tam ze znajomymi. Przyjazna luźna rozmowa przy kawie, winie lub innym poczęstunku wpłynie na nas dodatkowo kojąco.

Wrócimy do domu odprężeni, radośni, pełni wiary we własne siły. Nabierzemy dystansu do trudnych życiowych problemów. Łatwiej znajdziemy na nie rozwiązanie. Poczujemy się spokojniejsi, silniejsi i młodsi.

Redakcja pilotwycieczek.info.pl

Nasz dynamiczny zespół tworzą pasjonaci podróży, którzy nieustannie poszukują najnowszych trendów i atrakcji w dziedzinie turystyki, wakacji, sportu oraz stylu życia. Nasze artykuły są pełne inspirujących relacji z wycieczek, praktycznych porad dotyczących organizacji wyjazdów oraz ciekawych pomysłów na aktywny i zdrowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Parkowanie w centrum Wrocławia