Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś
Podróże dziecko w podróży

Dziecko w podróży – jak przygotować się do trasy pokonywanej samochodem

Data publikacji 25 stycznia 2022

Zabieranie dzieci w dalsze podróże już od dłuższego czasu jest normą. Maluch nie musi być przecież skazany na wypoczynek w mieście tylko dlatego, że podróż z nim nie należy do najłatwiejszych. Dziecko w podróży nie musi być zresztą wcale problemem. Oczywiście, kluczem do sukcesu jest w takim przypadku odpowiednie przygotowanie. Od czego zatem zacząć i na co zwracać szczególną uwagę?

Przygotuj samochód, dziecko i siebie

Gdy planujemy zabrać malucha w jedną z dłuższych tras, zwykle myślimy o jeździe samochodem. Podróżowanie autem daje nam niezależność, sprawia też, że nie musimy obawiać się, że nie do końca właściwe zachowanie malucha będzie wpływać niekorzystnie na osoby z zewnątrz. Oczywiście, jeśli podróż ma być udana, warto zastanowić się nad tym, czy pojazd, którym planujemy ruszyć w trasę, jest we właściwy sposób przygotowany.
O tym, że auto musi być sprawne, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Rodzice zapominają jednak czasem, że maluchowi podczas jazdy mogą przeszkadzać uciążliwe zapachy typowe dla auta, przed trasą dobrze jest więc umyć jego wnętrze i dobrze wywietrzyć. Jeśli fotelik dla malucha budzi jakiekolwiek zastrzeżenia, przed dłuższą podróżą warto pomyśleć o jego wymianie. Trasa będzie wymuszała od dziecka pozostanie przez kilka godzin w jednej pozycji, nawet niewielkie dolegliwości dadzą się więc we znaki nie tylko samemu maluchowi, ale również jego opiekunom. Gdy dziecko jest już nieco starsze, przygotowanie auta do podróży będzie wymagało również zabezpieczenia zamków w drzwiach tak, aby maluch nie otworzył ich przypadkowo podczas zabawy.

Co zabrać do samochodu?

Planując wyprawę autem z innymi osobami dorosłymi przeważnie ograniczamy się do zakupu jedzenia i picia, które można będzie skonsumować w trasie. Przed pierwszą wspólną jazdą warto więc uświadomić sobie, że dziecko w podróży ma nieco inne potrzeby niż dorosły. Pakując się nie wolno zatem zapominać o chusteczkach nawilżających, papierowych ręcznikach, komplecie pieluch na zmianę oraz o podkładach do przewijania. Pomocna może okazać się także przegotowana woda. W trakcie trasy może przecież okazać się, że konieczne jest umycie rąk albo buzi malucha. Nie zaszkodzi także, jeśli zabierzemy ze sobą woreczki na śmieci.

Planowanie podróży z dzieckiem

Nawet, jeśli wymyśliliśmy szereg atrakcji podczas podróży, musimy liczyć się z tym, że będzie ona dla dziecka dość męcząca. Dobrym pomysłem będzie więc zabranie go w trasę, gdy jeszcze śpi. Nie można zapominać także o tym, że częste postoje są koniecznością, gdy jedzie się z maluchem. Nie warto rezygnować z nich tylko dlatego, że pozwoliłoby to odrobinę wcześniej dotrzeć do celu.

wakacje dla singli

Redakcja pilotwycieczek.info.pl

Nasz dynamiczny zespół tworzą pasjonaci podróży, którzy nieustannie poszukują najnowszych trendów i atrakcji w dziedzinie turystyki, wakacji, sportu oraz stylu życia. Nasze artykuły są pełne inspirujących relacji z wycieczek, praktycznych porad dotyczących organizacji wyjazdów oraz ciekawych pomysłów na aktywny i zdrowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

gdzie na podróż poślubną