Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś
Podróże gdzie na wakacje wiosną

Gdzie na wakacje wiosną?

Data publikacji 25 stycznia 2022


Kiedy kończy się zima i przyroda zaczyna się budzić do życia, również w nas narasta jakby większa chęć i energia do działania. Czy jednak całą tą energię koniecznie musimy wyładować w pracy? Czy wiosną nie można spędzić przyjemnie urlopu, zamiast czekać na upragnione wakacje latem, do którego jeszcze tyle czasu… Otóż wiosna to idealna pora na wyprawę wakacyjną! Niezależnie czy chodzi tutaj o szansę na zobaczenie świata w jego najpiękniejszej odsłonie, możliwość na odprężenie się po mroźnej zimie, czy po prostu o dobrą imprezę – jest kilka dobrych pomysłów na wiosenny wypad. Zatem – gdzie na wakacje wiosną?

Marzec i kwiecień – Malta i Cypr

Ogólnie rzecz biorąc, marzec i kwiecień to jedne z najlepszych okresów w roku kalendarzowym na krótkie wakacje. Te przejściowe miesiące przynoszą stosunkowo łagodną pogodę, a jeśli wiemy, gdzie szukać, również mniejsze tłumy turystów. Pandemia co prawda bardzo utrudniła podróżowanie i dostęp do niektórych celów wymarzonych destynacji obłożony jest dotkliwymi obostrzeniami, ale dla chcącego nic trudnego!

Już w marcu zaczyna się powoli sezon na Malcie. To całkiem niedrogie i nie odległe miejsce na wypoczynek wiosenny. Wiele osób uwielbia Maltę zwłaszcza poza pełnią sezonu. Piękna pogoda, ciepłe morze i cudowne widoki – taki Cypr w pigułce! Pomimo, że temperatura sięga tam wtedy około 17 stopni Celsjusza, można śmiało poopalać się w pełnym słońcu. Nic dziwnego – tutaj słońce świeci 300 dni w roku! Poza leniuchowaniem na plaży warto także wybrać się na wędrówkę po licznych zabytkach. Zobaczyć megalityczne świątynie, starsze od piramid (!) czy wczesnochrześcijańskie, mroczne katakumby.

Malta może być takim przedbiegiem do kwietniowej wyprawy na Cypr. Latem zazwyczaj trzeba uciekać przed uciążliwymi promieniami słonecznymi, za to wiosną – pełen wypas! Przestronne plaże nie straszą tłumami, a „wyspa Afrodyty” kusi za to zabytkami starożytnego świata. Warto zobaczyć ruiny starożytnego miasta Kourion oraz stare łaźnie i teatr Dionizosa. Last but not least, cypryjska kuchnia, czyli niezwykle subtelne menu, oparte na delikatnym mięsie i owocach morza. Palce lizać!

Majowe wakacje w Hiszpanii

Pomimo pandemii, już teraz można znaleźć w internecie bardzo atrakcyjne propozycje na „majówkę w Hiszpanii”. Zaledwie kilka dni, ale spędzonych w pięknych okolicznościach przyrody, jak mawiał klasyk. Taki zorganizowany wyjazd to świetny pomysł na załapanie się na wiosenną fiestę. Można wybrać andaluzyjską Granadę z epickim zamkiem XIII-wiecznych, mauretańskich kalifów lub Sewillę, stolicę flamenco. Z kolei Madryt i okolice to znowu mnóstwo zwiedzania, łącznie z ewenementem na skalę światowa, jakim jest egipska Świątynia boga Amona – jedna z niewielu poza egipską ziemią.

Nie trzeba chyba dodawać, że we wszystkich tych miejscach, turyści muszą przedstawić ważny Unijny Certyfikat Szczepień. Miejmy po prostu nadzieję, iż powracająca falami pandemia, nie zepsuje wiosennych planów wakacyjnych…

Redakcja pilotwycieczek.info.pl

Nasz dynamiczny zespół tworzą pasjonaci podróży, którzy nieustannie poszukują najnowszych trendów i atrakcji w dziedzinie turystyki, wakacji, sportu oraz stylu życia. Nasze artykuły są pełne inspirujących relacji z wycieczek, praktycznych porad dotyczących organizacji wyjazdów oraz ciekawych pomysłów na aktywny i zdrowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

parking gdańsk